ساعات کاری :

یک شنبه تا سه شنبه 16 تا 19 برای ویزیت
شنبه تا چهارشنبه 16 تا 19 پاسخگویی به بیماران

آدرس :

ابتدای کردستان جنوب - ساختمان کردستان - طبقه سوم - واحد 11

رزرو نوبت

لطفا قبل از مراجعه، یک زمان رزرو نمایید.

ارتباط با ما

02188032931
[email protected]

درمان اختلال اندازه دندانها

بر خلاف تصور رایج که دندانها دارای ابعاد کاملا قرینه در نیمه چپ و راست قوس دندانی هستند، تحقیقات به دفعات نشان داده اند که دندانها می توانند درجاتی از ناقرینگی را نمایش دهند. در این صورت تعجبی ندارد اگر نسبت دندانهای فک پایین به بالا از میزان قابل قبول آن فاصله بگیرد (Bolton Discrepancy). در چنین مواردی طرح درمان بیمار کمی با حالات کلاسیک فاصله گرفته و نیازمند پیگیری روشهایی است که بتواند این اختلال اندازه را برطرف یا لا اقل کاهش دهد. این روش ها از کاهش پهنای دندانهای پیشین تا خارج نمودن یکی از آنها بر حسب شدت ناهنجاری دندانی موجود، متغیر است.
لازم به ذکر است که ایجاد رابطه دندانهای نیش فک بالا و پایین از اهداف اساسی یک درمان تخصصی ارتدنسی  است که این اختلال اندازه دندانهای پیشین از آن جلوگیری بعمل می آورد. در راستای حل این مشکل است که باید تا حد امکان نسبت به ایجاد نسبت مناسب تلاش نمود.
بر طرف نمودن مشکل از طریق کاهش پهنای دندان (Stripping) روندی است که در خیلی از بیماران ارایه شده در این صفحات انجام شده و تا اندازه گیری دقیق صورت نپذیرد قابل بررسی نیست ولی مواردی هم هست که شدت این ناهنجاری به شکلی است که خارج نمودن یک دندان پیشین می تواند آنرا حل کند.
از آنجا که تظاهر کلینیکی این گروه از بیماران نیز مانند کمبود فضای دندانها است، گاهی بیمارانی مراجعه می کنند که به اشتباه در طول درمان چهار دندان اشتباه را خارج نموده اند ولی متاسفانه در مراحل نهایی درمان مجددا با دنداهای به هم فشرده یا شلوغ در بخش دندانهای پیشین مواجه شده و با این سوال نزد من میآیند که ” با وجود خارج نمودن چهار دندان از دهانم باز هم با دندانهای به هم فشرده مواجهم ،چرا؟”
در این صفحه بیمارانی که به کمک خارج نمودن یک دندان پیشین اقدام به حصول رابطه مناسب شده ارایه گردیده است.